بیوگرافی مدیر

 

unnamed

 

“سید امیر علویون” متولد دی ماه 1358 فارغ التحصیل مهندسی معدن از سن هفت ‏سالگی فراگیری موسیقی را با نواختن سنتور آغاز کرد . پس از آن در 12 سالگی به ‏فراگیری کیبورد نزد استاد شروان احمدزاده پرداخت . پس از آن در 21 سالگی ‏نواختن گیتار را شروع کرد و در 25 سالگی به یادگیری ویلن اهتمام ورزید. از سال ‏‏86 با صدا و سیمای مرکز گیلان در زمینه آهنگسازی شروع به همکاری نمود .‏
وی همچنین در زمینه صدابرداری با سازمان همکاری می کند . او جزء کانون آهنگسازان خانه ‏موسیقی ایران است و سه عنوان کتاب : یکی بیست قطعه موسیقی گیلان ( شامل ترانه های ‏به یاد ماندنی گیلان -1388) و دیگری: ۱۵ قطعه برای پیانو(1392)  و همچنین کتابی با عنوان: ” قطعات پیانو برای کودکان“(1395)  تالیف کرده است.

در سالیان اخیر بیش از 200 قطعه موسیقی ساخته و تنظیم کرده است.

که میتوان به موسیقی : مستند جاذبه های گیلان (90) ، صدای بال فرشته (بهروز آرا -91) ، غریبه(حمید رضا پور -86) ،موسیقی سریال مردی که زیاد نمیدانست(شبکه باران 91)،قدیما (بهروز آرا 94)،آخرین پناه (امیر علویون -93)،آرامش مرداب (بیکلام گیتار -93)،بهار ترانه (قوامی آبکنار-92)،بهترین انتخاب و آب و خاک (علی نوری-94)،هدیه (حامد سلیمی-96) و … اشاره کرد.

وی همچنین ” آموزشگاه موسیقی خورشید ” را در سال 94  (با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)  در رشت ، خیابان  معلم   تاسیس نمود.